Pomoc dla Ukrainy

Drodzy parafianie,
z całego serca dziękujemy za Waszą gotowość do niesienia pomocy uchodźcom.

Na chwilę obecną osoby przyjeżdżające z Ukrainy w pierwszej kolejności są kierowane do akademików i hosteli. Tam mają zapewnione wsparcie psychologiczne, medyczne, pomoc w opiece nad dziećmi, a także dostęp do tłumacza.

Jako parafia przygotowujemy się do udzielenia pomocy w następnej kolejności, bo uchodźców będzie przybywało. Dopiero gdy zapełnią się miejsca w ośrodkach zakwaterowania zbiorowego, potrzebne będzie zapewnienie noclegu w domach prywatnych. Oferowane przez Was wsparcie materialne (zakup żywności, środków higienicznych itp.) na terenie naszej parafii będzie potrzebne właśnie wtedy.

Aktualnie najszybszym i najbardziej skutecznym sposobem niesienia wsparcia jest zbiórka finansowa. Dzięki niej w Ukrainie będzie można zakupić żywność i inne niezbędne materiały, utrzymać miejsca pracy i zapewnić opiekę dla tych, którzy nie mogą uciec przed wojną.

Pomocy finansowej można udzielić za pośrednictwem Caritasu:
Szczegóły na caritas.pl/ukraina/

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą ofiarność

Parafialna grupa wolontariatu
tel. 737565775, wolontariat.faustyna@gmail.com