Chór “Faustinum”

Chór ubogacał śpiewem niektóre Msze św. niedzielne i świąteczne o godz. 12, nabożeństwa fatimskie, a także święta i uroczystości parafialne, takie jak odpust, czy rocznica poświęcenia kościoła. Organizowane były koncerty pieśni patriotycznych (11 listopada) oraz koncert kolęd. Chór wyjeżdżał także kilka razy w ciągu roku na Dni Skupienia połączone z warsztatami m.in. w Henrykowie, w Brzegu czy w Brzeziej Łące. W 2016 roku chór wydał płytę, na której znalazły się utwory często wykonywane przez nasz chór, takie jak hymn parafii, czy Msza o św. Faustynie. Chór występował także gościnnie m.in w Oleśnicy i na prymicjach jednego z naszych diakonów.

Chór powstał z inicjatywy ks. Zdzisława Madeja posługującego w naszej parafii w latach 2003-2005, aktualnie ustanowionego duszpasterzem środowisk twórczych, rektorem kościoła św. Marcina we Wrocławiu oraz dyrektorem Metropolitalnego Studium Organistowskiego. Po założeniu chóru, ks. Zdzisław napisał i skomponował hymn naszej parafii; “Pieśń o św. Faustynie”. Następnie opiekunami chóru byli kolejno ks. Janusz Bobowski (od 2008 do 2012), p. Tadeusz Chołoniewski (2013), p. Stanisław Gmyrek (od 2013 do 2015), ks. Igor Urban (2016-2019).