Spotkania grup domowych: na czym polegają, kto w nich uczestniczy, gdzie i kiedy się odbywają?

Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.” (Mt 18,20)

Parafialne grupy domowe NewPastoral składają się zazwyczaj z trzech lub większej liczby osób: domowników (w tym np. chorych), członków rodziny, sąsiadów, znajomych (nawet “tylko z widzenia”), przyjaciół, kolegów/koleżanek. Aby zobaczyć krótki film/zwiastun (2:06 min.) o parafialnych grupach domowych – proszę kliknąć poniższy obrazek.

Spotkania te przebiegają w bardzo przyjemnej i swobodnej atmosferze, przy herbacie lub kawie. Każde spotkanie ma konkretny temat oraz przejrzysty przebieg – w tym krótki (ok. 10 min.), inspirujący film, dostępny poprzez Internet (www.NewPastoral.net/spotkania). Odbywają się w uzgodnionych między sobą terminach – np. dwa razy w miesiącu

Gdzie obywają się spotkania? Zazwyczaj u gospodarza grupy domowej, tj. osoby, która zarejestruje się w parafii i zaprosi do siebie – do swojego mieszkania/domu uczestników spotkań. Jest także możliwość, jeśli ktoś z członków grupy zaprosi do siebie, aby wyjątkowo (lub “od czasu do czasu“) spotkanie grupy odbyło się u Niej/Niego.