Komunia święta dla chorych

Jak uzgodnić, aby osoba chora mogła przyjmować Komunię Św. w domu częściej niż raz w miesiącu?

Jak wiadomo w każdą pierwszą sobotę miesiąca księża odwiedzają z posługą sakramentalną chorych lub starszych parafian w ich domach. Chodzi o osoby, którym stan zdrowia lub brak sił z uwagi na wiek nie pozwala (w sposób trwały lub okresowo) przychodzić do kościoła. Nie wszyscy jednak wiemy, że istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej w domu częściej niż raz w miesiącu. Tym parafianom, w inne dni niż pierwsze soboty miesiąca, w domach Komunii Świętej udzielają nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej – za wiedzą i zgodą kapłana (w uzgodnionych terminach, jeden do trzech razy w miesiącu, zazwyczaj w niedziele).

Aby zgłosić pragnienie przyjmowania przez osobę chorą Komunii Świętej w domu częściej niż raz w miesiącuzapraszamy serdecznie do skontaktowania się z Księdzem Proboszczem lub którymś z Księży Wikariuszy naszej parafii (w zakrystii po każdej Mszy Św., w kancelarii parafialnej lub telefonicznie na nr 71-348-27-33).

Posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. wprowadziła Konferencja Episkopatu Polski w 1990 roku. Więcej o posłudze szafarzy nadzwyczajnych Komunii Św. w naszej Archidiecezji można dowiedzieć się tutaj: www.szafarze.archidiecezja.wroc.pl .