UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01.2018r.

1. W uroczystość Objawienia Pańskiego w kościołach naszych święcona jest kreda i kadzidło. Kredą – zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. Oznakowanie drzwi w naszych domach i mieszkaniach posiada rangę naszego świadectwa wiary wobec innych. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju Polaków. Pamiętajmy na słowa Zbawiciela: „Kto mnie wyzna przed ludźmi, tego wyznam i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.
  2. Dziękujemy Paniom ze Wspólnoty Żywego Różańca za przygotowanie i rozprowadzanie kredy i kadzidła na dzisiejszą uroczystość.
  3. W niedzielę 7. stycznia obchodzimy Niedzielę Chrztu Chrystusa. Na Mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcony nowy obraz Chrztu Pana Jezusa w Jordanie, który jest umieszczony w kaplicy chrzcielnej.
  4. W imieniu Kręgów Domowego Kościoła zapraszamy na wspólne kolędowanie przy szopce Betlejemskiej w naszym kościele, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 7. stycznia o godz.16:00. W szczególności zapraszamy rodziny z dziećmi. Wspólnie pośpiewamy kolędy i pastorałki.
  5. We wtorek 9. stycznia spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. O godz.17:30 Różaniec i zmiana tajemnic różańcowych, o godz.18:00 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.