„Fides et ratio (Wiara i rozum). Lektura na dziś”: zaproszenie na wykład ks. bpa Andrzeja i dyskusję, środa (7 II, g. 19-ta, aula PWT)

Jesteśmy serdecznie zaproszeni na wykład ks. bpa prof. Andrzeja Siemieniewskiego pt. „Encyklika Fides et ratio Jana Pawła II. Lektura na dziś”. Zaproszenie jest skierowane zarówno do osób  wierzących jak i wątpiących lub niewierzących; do każdego z nas, kogo interesują lub nurtują pewne pytania, których źródłem są wiara i rozum człowieka „… jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.” (Jan Paweł II, Encyklika Fides et ratio).

Po wykładzie jest zaplanowana dyskusja, którą poprowadzi ks. prof. Rajmund Pietkiewicz. Spotkanie odbędzie się w środę, 7-go lutego o g. 19-tej, w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy Palcu Katedralnym 1.

To spotkanie jest kolejnym w ramach cyklu „Areopag na wyspie”. Odbywa się ono pod patronatem kilku wrocławskich uczelni: Uniwersytetu, Politechniki, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Papieskiego Wydziału Teologicznego. Patronat medialny: Gość Niedzielny, Radio Rodzina i Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Więcej informacji jest dostępnych tutaj: http://fides-ratio.pl/fides-ratio/portfolio-item/400/