NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Z modlitwą w godzinie Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus obietnice wszelkich łask. „W tej godzinie – powiedział – nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją”.
  2. W czwartek 23. kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  3. Od poniedziałku, zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych w naszym kościele może przebywać na Mszy św. 63 osoby.
  4. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski wystąpił z propozycją utworzenia parafialnej tarczy antykryzysowej, która polegałaby na zebraniu w jednym miejscu (np. strona internetowa parafii, tablica ogłoszeń) informacji o tych, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszej parafii i zachęcić  naszych parafian  do korzystania  z ich oferty. Chcemy to robić w porozumieniu w parafiami Wielkiej Wyspy. Dlatego apelujemy do naszych parafian, aby robili zakupy w osiedlowych sklepikach, korzystali z usług zakładów usługowych (fryzjerów, rehabilitantów, mechaników samochodowych,…), którzy pracują na terenie naszych parafii. Zachęcamy też do kupowania produktów polskich, co będzie także wyrazem naszego patriotyzmu.