I Niedziela Adwentu

1. ogloszenia_3Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok liturgiczny w historii zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter: przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa, oraz kieruje naszą uwagę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów.
  2. Msze św. Roratnie odprawiane będą w dni powszednie Adwentu o godz. 7:00 i 18:00 . Prosimy przynieść na Roraty lampiony, które są znakiem adwentowego czuwania.
  3. W przedsionku kościoła członkowie grup modlitewnych rozprowadzają opłatki wigilijne, świece Caritas. Dochód z opłatków przeznaczony jest na dalszą budowę kościoła, a ze sprzedaży świec na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  4. Dziękujemy panom ze Wspólnoty Czeladników św. Józefa za przygotowanie wieńca adwentowego.
  5. W poniedziałek 28. listopada o godz. 17:15 Koronka do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, o godz. 18:00 Msza św. w intencji Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
  6. We wtorek o godz. 17:15 Różaniec do siedmiu Boleści Matki Bożej,
  7. W każdą środę o godz. 17:30 modlitwa różańcowa, która w Adwencie będzie połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. od 15:00 do 18:00.
  9. W sobotę 3. grudnia spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 8:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, o godz. 8:30 modlitwa różańcowa, o godz.9:00 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. W I sobotę grudnia w godzinach dopołudniowych odwiedziny ludzi chorych z posługą sakramentalną.
  10. W przyszłą niedzielę jako I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, a taca przeznaczona będzie na prace w naszym kościele.