XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.10.2016r.

ogloszenia1. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo różańcowe o godz.17:15.
2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje, które mają nas przygotować do uroczystego poświęcenia   naszego kościoła, które potrwają do środy (5. października ) – dnia odpustu parafialnego.   Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00.

3. Uroczyste poświęcenie naszego kościoła w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.12:00. Poświęcenia kościoła i Mszy św. będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

4. W przyszłą niedzielę 9. października obchodzimy XVI Dzień Papieski ustanowiony w roku 2000 jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i naszej Ojczyzny. Społecznym wymiarem Dni Papieskich jest pomoc materialna dla ubogiej, uczącej się młodzieży polegającej na zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja wspiera pomocą stypendialną młodych ludzi, pochodzących ze wsi lub małych miast. Po Mszy św. będzie można złożyć do puszek ofiary przeznaczone na ten cel.
5. W każdy poniedziałek miesiąca października o godz. 16:30 Koronka do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, a w każdy wtorek o godz.16:30 Różaniec do 7-Boleści Matki Bożej. Msza św. w intencji Stowarzyszenia Krwi Chrystusa 3. października o godz. 18:00, a we wtorek w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
6. We wtorek 4. października po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I-Komunii św.
7. W piątek 7. października wspomnienie NMP Różańcowej. Wszystkich czcicieli różańca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00.
8. Po Mszy św. w przedsionku kościoła do nabycia płyta CD z nagraniem naszego chóru parafialnego “Faustinum”. Na płycie Msza św. ku czci św. Faustyny, pieśni ku czci naszej Patronki. Cena płyty 10 zł.