Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. ogloszenia_4Uroczystość dzisiejszej, ostatniej już niedzieli w cyklu roku liturgicznego jakże wymownie stawia nam przed oczy prawdę, iż na końcu czasów staje Jezus Chrystus – Król Wszechświata. Niech Jego Panowanie, Jego Królestwo głęboko przeniknie nasze życie, także życie naszej Ojczyzny, która dzisiaj w specjalnym akcie przyjmuje Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności.
  3. W Adwencie poczynając od najbliższej niedzieli, po wszystkich Mszach św., będziemy rozprowadzali opłatki wigilijne, świece Caritas . Ofiary złożone z opłatków będą przeznaczone na dalsze prace budowlane w naszym kościele, a dochód ze sprzedaży świec na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej i liderów grup modlitewnych.
  5. Po Mszy św. zbiórka na Parafialny kielich Życia, dzieło charytatywne naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się nieszporami o godz. 17:15.