Kończy się Rok Miłosierdzia

rmW Niedzielę na Mszy św. o godzinie 12:00 proboszcz naszej parafii, ks. dziekan Marek Dutkowski zamknął Święte Drzwi- Bramę Miłosierdzia w naszej parafii. Przez cały miniony rok nasz kościół był jednym z kościołów jubileuszowych Archidiecezji Wrocławskiej w ramach ogłoszonego jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Codziennie zyskać można było łaskę odpustu zupełnego.

Dla Kościoła Powszechnego Święty Czas Łaski zostanie zamknięty w przyszłą niedzielę- Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wtedy Ojciec Święty Franciszek zamknie Święte Drzwi w Bazylice św. Piotra i uroczyście zakończy Rok Miłosierdzia.

Jednocześnie w przyszłą niedzielę w Polsce, Kościół wraz z przedstawicielami władz państwowych i wszystkimi wiernymi w każdej parafii uroczyście dokona jubileuszowego aktu Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla.