PIELGRZYMKA DO FATIMY – 22.09-2.10.2017r.

PIELGRZYMKA DO FATIMY

22.09 – 02.10.2017

AUTOKAR (PRZEJAZD) + SAMOLOT (POWRÓT)

LA SALETTE – AVIGNON – CARCASSONNE – LOURDES – OVIEDO – SANTIAGO DE COMPOSTELLA – BRAGA – PORTO – FATIMA – COIMBRA –  AJUSTEL – NAZARE – BATALHA – LIZBONA

Program pielgrzymki

Dzień 1: Wyjazd z ustalonego miejsca o 01.00 przejazd przez Niemcy do Besancon na nocleg tranzytowy w hotelu – kolacja we własnym zakresie.

Dzień 2: Po śniadaniu wyjazd do La Salette – Sanktuarium Matki Boże Saletyńskiej położone w Alpach na wysokości 1800 m. n.p.m. Popołudniowy pobyt w sanktuarium, obiadokolacja. Nocleg w okolicy Grenoble.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Avignon, zwiedzanie katedry, ogrody papieskie następnie przejazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego, warownego miasta (lista UNESCO). Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 4: Śniadanie i zwiedzanie Lourdes, udział we mszy św., droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadetty Soubirous, Młyn Bolly miejsce urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała rodzina Soubirous w czasie objawień, kościół parafialny gdzie ochrzczona została Bernadetta. O godz. 17.00 udział w procesji z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, o 21.00 udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: Wczesne śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela. W trakcie podróży postój w Oviedo– Katedra San Salvador, gdzie przechowywana jest bezcenna relikwia – Chusta z Oviedo. Obiadokolacja i nocleg w Santiago.

Dzień 6: Po śniadaniu zwiedzanie Santiago, nawiedzenie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie  i  Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Udział we Mszy świętej, nawiedzanie krypty z relikwiami Św. Jakuba. Wyjazd do Bragi – Sanktuarium Dobrego Jezusa. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 7: Śniadanie. Zwiedzanie Porto – rejs po rzece Duoro oraz możliwość degustacji miejscowego wina. Przejazd do Fatimy, obiadokolacja, spacer do sanktuarium – udział w procesji różańcowej, nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami Cova da Iria, Bazylika, Droga krzyżowa, miejsce ukazania Anioła Stróża, Ajustrel – miejscowość, w której mieszkały Łucja, Hiacynta i Franciszek. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: Śniadanie. W godzinach południowych wyjazd nad Ocean Atlantycki do miejscowości Nazare. W trakcie krótki postój w Batalha. Powrót do Fatimy do obiadokolację i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie, wyjazd do Lizbony, zwiedzanie: Kościół św. Antoniego, Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców, Most 24 Kwietnia ze statuą Chrystusa Króla, kościół w miejscu urodzenia św. Antoniego. Powrót Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 11: Śniadanie w hotelu lub w formie pakietu. Wylot z Lizbony do Wroclawia.

Cena: 3390 zł.

Cena obejmuje:

• przejazd autokarem wg programu, 10 noclegów w hotelu **/*** (pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami), śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota wycieczek zagranicznych, ubezpieczenie NNW, KL, przelot z Portugalii do wybranego lotniska, codzienna Msza św. w miejscach kultu na całej trasie

Cena nie obejmuje:

• opłata za realizację programu wraz z zestawami słuchawkowymi na całej trasie: 65 €/os.
  • Obowiązkowa składka na fundusz turystyczny: 10 zł./os.

Biuro Podróży CAMINO, ul. Dawida 8/2, 50-527 Wrocław

tel. 71/ 79 78 622, Tel. Fax. 71/ 79 48 994, Agnieszka Kulbida kom. 535 242 700