Wielki Post

“Panie, nasz Boże, daj nam przez święty post zacząć okres pokuty, aby nasze wyrzeczenia umocniły nas do walki ze złym duchem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.”

Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – 40 dniowego przygotowania paschalnego. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. W tym czasie serdecznie zapraszamy na nabożeństwa o Męce Pańskiej – Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9.00 ( po niej Msza św.), o godz. 17.00 (dla dzieci) oraz ok. godz. 18.30 ( po Mszy św. wieczornej). W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.00.
Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu.