XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020r.

1. W związku z przeżywanym we wspólnotach franciszkańskich świętem Najświętszej Maryi Panny Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu Porcjunkuli. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia w kościołach parafialnych. Warunki uzyskania odpustu:

– spowiedź i komunia św.

– pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga,

– dowolna modlitwa w intencjach papieża

– wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu

1. Został namalowany nowy obraz dla naszego kościoła przedstawiający Chrystusa ubiczowanego i cierniem ukoronowanego, “Ecce Homo”. Jest to kopia obrazu Hayez Francesco.
  2. Przypominamy że w miesiącu lipcu i sierpniu nie są sprawowane Msze św. w niedzielę o godz. 11:00 a w dni powszednie o godz. 9:00. Spowiedź św. w dni powszednie na 15 min. przed Eucharystią a w niedziele podczas każdej Mszy św.
  3. W następną niedzielę jako pierwszą miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na dalsze prace w naszym kościele.