I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2017r.

1. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok liturgiczny w historii zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter: przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa, oraz kieruje naszą uwagę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów.
  2. Msze św. Roratnie odprawiane będą w dni powszednie Adwentu o godz. 7:00 i 18:00. Prosimy przynieść na Roraty lampiony, które są znakiem adwentowego czuwania.
  3. W przedsionku kościoła członkowie grup modlitewnych rozprowadzają opłatki wigilijne, świece Caritas oraz kalendarze na 2018 rok. Dochód z opłatków przeznaczony jest na dalszą budowę kościoła, a ze sprzedaży świec na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  4. Dziękujemy panom ze Wspólnoty Czeladników św. Józefa za przygotowanie wieńca adwentowego.
  5. W poniedziałek o godz. 17:15 Koronka do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, o godz.18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Stowrzyszenia Krwi Chrystusa. Po Mszy św. spotkanie tej wspólnoty w dolnej sali kościoła.
  6. W piątek 8. grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 17:00, 18:00. Na Mszy św. o godz. 18:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. IFCM otrzymają medaliki z Najświętszą Maryją Panną.
  7. W przyszłą niedziele rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. dr Bartłomiej Trojanowski.
  8. W niedzielę 10. grudnia po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  9. W okresie Adwentu Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy będzie odprawiana w środy o godz. 17:45.
  10. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalsze prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.