XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2017r.

1. Komunikat Ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego:

Wobec cierpienia i bólu, jakie przeżywają nasi rodacy w związku z nawałnicami nie możemy pozostać obojętni. Ogarnijmy modlitwą tych, którzy stracili swoich bliskich oraz dobytek całego życia. W miarę swoich możliwości przyłączmy się także do akcji Caritas, której celem jest wsparcie materialne poszkodowanych. Dzisiaj w całej Archidiecezji Wrocławskiej jest zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. Jako Dolnoślązacy pamiętamy o wsparciu, którego nam udzielili Polacy w 1997 r., gdy nasz region został dotknięty powodziom. Tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważne w takich chwilach jest poczucie bliskości i solidarności. Ten prosty gest wsparcia potrzebującym niech wypływa z naszej wiary w obecność Chrystusa w ludziach, którzy cierpią i potrzebują pomocy.

1. W piątek 25. sierpnia przypada 112. rocznica urodzin Siostry Faustyny. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz.18:00 w której będziemy dziękować Panu Bogu za przekazanie nam przez naszą Świętą Patronkę orędzia o Miłosierdziu Bożym.
  2. W sobotę 26. sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. z odnowieniem Aktu Zawierzenia Maryi Misji Kościoła będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 18:00.
  3. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zapraszamy na XV Międzyparafialną Pielgrzymkę przez park Szczytnicki do Kościoła Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej przy ul. Kochanowskiego. Zbiórka o godz.16:00 w kościele Świętej Rodziny.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka na Parafialny Kielich Życia, dzieło charytatywne naszej parafii.