Zakończenie kursu języka polskiego

Zakończyliśmy w naszej parafii kurs języka polskiego dla osób z Ukrainy i Białorusi. 🇺🇦 🇧🇾

Trwał on 14 miesięcy, uczestniczyli w nim dorośli i młodzież. Zajęcia odbywały się w dolnej salce kościoła, początkowo trzy razy w tygodniu, a od pół roku – raz w tygodniu, w czwartki.

Nasi wolontariusze nie tylko uczyli języka, ale też przybliżali polską kulturę i zwyczaje.

To był niezwykły czas, w którym nawiązaliśmy bliższe relacje z naszymi kursantami i służyliśmy pomocą tak jak umieliśmy. Wiele się przy tej okazji też sami dowiedzieliśmy o codziennym życiu na Ukrainie i Białorusi.

Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim uczestnikom kursu – zarówno tym, którzy już wrócili do swoich domów, jak i tych, którzy zostali w Polsce. 🙏❤️

Parafialna Grupa Wolontariatu