16. Niedziela Zwykła A – Ogłoszenia parafialne – 23.07.2023r.

1. We wtorek, 25 lipca, wspomnienie św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa. Po Mszy św. o godz.18:00 błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów. Ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  2. W środę, 26 lipca wspomnienie św. Anny i św. Joachima, rodziców NMP a dziadków Pana Jezusa. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na kolejne spotkanie domowej grupy parafialnej New Pastoral. Odbędzie się ono we wtorek, 25 lipca o godz.19:00 w trybie zdalny (komputer, smartfon). Więcej informacji na stronie internetowej parafii. uprzejmie Ciebie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego, który dostępny jest  pod adresem: https://forms.gle/aoVtXMdxtTyR9DBf6
  1. Zapraszamy do wzięcia udziału w 43  Pieszej Wrocławskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy z katedry wrocławskiej 3 sierpnia.
  2. Zachęcamy do lektury i nabywania prasy katolickiej.
  3. Zakończyliśmy w naszej parafii kurs języka polskiego dla osób z Ukrainy i Białorusi. Trwał on 14 miesięcy, uczestniczyli w nim dorośli i młodzież, początkowo trzy razy w tygodniu, od pół roku – raz w tygodniu, w czwartki. Nasi wolontariusze nie tylko uczyli języka, ale też przybliżali polską kulturę i zwyczaje. To był niezwykły czas, w którym nawiązywaliśmy bliższe relacje z naszymi kursantami i służyliśmy z pomocą tak, jak umieliśmy. Wiele się przy tej okazji sami dowiedzieliśmy o codziennym życiu na Ukrainie i Białorusi. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim uczestnikom kursu – zarówno tym, którzy już wrócili do swoich domów, jak i tym, którzy zostali w Polsce.