Uroczystość Objawienia Pańskiego – Ogłoszenia parafialne – 06.01.2024r.

1. W uroczystość Objawienia Pańskiego, w kościele święci się kredę i kadzidło. Kredą kreślimy na drzwiach naszych domów litery K+M+B 2024 . Chcemy przez to wyrazić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również my szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. W dzisiejszych czasach takie oznaczenie na drzwiach własnego domu ma wartość religijnego świadectwa. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju Polaków.
2. Przed ołtarzem św. Faustyny na stole jest wyłożona kreda i kadzidło. Dobrowolne ofiary prosimy wrzucać do skarbony umieszczonej przy stole.
3. W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego.
4. Parafialna Grupa Wolontariatu organizuje zbiórkę męskiej odzieży używanej i nowej dla mieszkańców schroniska Brata Alberta w Szczodrem. Potrzebne są ubrania zimowe (kurtki, swetry, koszule, spodnie, także nowa bielizna oraz ręczniki). Prośba, żeby rzeczy używane (ubrania, ręczniki) były wyprane. Zbiórka odbędzie się w środę, 10 stycznia od 17:00 do18:00 i w sobotę 12 stycznia od 10:00 do 11:00 w dolnej sali kościoła.
5. Trwa kolęda, odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. W naszej parafii ma ona podwójną formę:
– na zaproszenie kapłana do naszych rodzin
– tych którzy nie mogą przyjąć kapłana w swoich domach zapraszamy na wspólną Mszę św. kolędową do kościoła na godz.18:00 wg. załączonego grafiku.
Grafik kolędy…