Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Ogłoszenia parafialne – 01.01.2024r.

1. Na progu Nowego Roku składamy parafianom i wszystkim gościom życzenia obfitych łask Bożych na drogach Nowego 2024 Roku. Czynimy to słowami z Księgi Liczb: „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże! Niech Pan rozjaśni nad tobą swe oblicze, i niech będzie łaskawy dla ciebie! Niech Pan zwróci ku tobie swe oblicze i udzieli ci pokoju”.

2. W sobotę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane wg. porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.

3. We wtorek, 2 stycznia rozpoczniemy w naszej parafii kolędę. Kolęda jest możliwa w dwóch formach:

a/ na indywidualne zaproszenie kapłana do naszych domów na wspólną modlitwę i pobłogosławienie mieszkania. Zgłoszenie indywidualne kolędy przez specjalny formularz wyłożony na stole przed ołtarzem św. Faustyny, przyjmujemy również zgłoszenia ustne po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Istnieje także możliwość zgłoszenia kolędy drogą mailową czy telefoniczną.

b/ dla tych naszych parafian którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjąć księdza w swoich domach tutaj w kościele będzie odprawiana Msza św. w int. mieszkańców poszczególnych ulic z naszej parafii wg. zamieszczonego grafiku. W czasie Mszy św. będzie odmówiona modlitwa o błogosławieństwo naszych domów.