Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Ogłoszenia parafialne – 20.11.2022r.

Uroczystość dzisiejszej, ostatniej już niedzieli w cyklu roku liturgicznego jakże wymownie stawia nam przed oczy prawdę, iż na końcu czasów staje Jezus Chrystus – Król Wszechświata. Niech Jego Panowanie, Jego Królestwo głęboko przeniknie nasze życie.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. W wigilię I Niedzieli Adwentu, w sobotę,

26 listopada, zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego. Rozpoczęcie o godz.19:00, po modlitwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.20:00.

W przyszłą niedzielę, I Adwentu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które wprowadzą nas w czas adwentowego czuwania. Rekolekcje poprowadzi ks. Płk. Zenon Surma, kapelan Wojska Polskiego.

Przed ołtarzem św. Faustyny można nabyć świece Caritas na Boże Narodzenie. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od pierwszej niedzieli Adwentu będziemy rozprowadzali również opłatki wigilijne.

W ramach Światowego Dnia Młodzieży, dzisiaj o godz.14:00 w Katedrze Wrocławskiej, rozpocznie się spotkanie młodzieży naszej archidiecezji. Szczególnie zapraszamy na to spotkanie młodzież która przygotowuje się do bierzmowania.

Po Mszy św. zbiórka na PKŻ, dzieło charytatywne naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.