I Niedziela Wielkiego Postu C – Ogłoszenia parafialne – 06.03.2022

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 9:30, 17:00(dla dzieci), 18:30.W niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.45.
2. W naszej parafii rozpoczynamy cykl katechez poświęconych Eucharystii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić znaczenie Mszy św., jej obrzędów, teologii i historii, na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godz.18:45 w dolnej sali kościoła. Terminy pozostałych spotkań z cyklu: “Katechezy Eucharystyczne” na plakacie i stronie internetowej parafii.
3. Na stoliku przy ołtarzu św. Faustyny są wyłożone “zdrapki wielkopostne”. Jest to innowacyjny sposób pomagający przeżyć Wielki Post. Ofiara dobrowolna.
4. Caritas Polska od 8 lat wspiera ofiary konfliktu na Ukrainie przez struktury działające w ukraińskich miejscowościach. Dziś w obliczu wojny ta pomoc nabrała niespotykanych rozmiarów. Najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem niesienia wsparcia jest zbiórka finansowa. Dzięki niej na Ukrainie będzie można zakupić żywność i inne potrzebne materiały, utrzymać miejsca pracy i zapewnić opiekę dla tych, którzy nie mogą uciec. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla Ukrainy. Dziękujemy wszystkim parafianom za wielką ofiarność.
5. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz hospicjum.